Baumit Life Challenge 2018: medzinárodná Fasáda roka

V júni bude Baumit Slovensko hostiteľom dôležitého podujatia – vyhlásenia výsledkov medzinárodnej súťaže Baumit Life Challenge 2018. Po Viedni a Madride bude hostiteľským mestom práve Bratislava, ktorá privíta na slávnostnom galavečere 14. 6. 2018 v Redute viac ako 500 hostí z 27 krajín Európy. Medzi pozvanými sú renomovaní architekti, investori a Baumit partneri. Súťaž prezentuje najkrajšie fasády objektov prihlásených krajín v 5 súťažných kategóriách. V silnej konkurencii prihlásených objektov ocení medzinárodná porota tie najlepšie diela. Bratislava je domovským mestom jednej z najúspešnejších a najambicióznejších Baumit krajín v koncerne. Preto nebolo veľkým prekvapením, že Baumit Slovensko získala s projektom „Materská škôlka Limbach“ od architektov Rezníka a Poláka z architektonického ateliéru architekti.sk hlavnú cenu Life Challenge Award 2016. Príbeh tak pokračuje a hlavná trofej súťaže putuje zo západu naspäť do srdca Európy, preto sa slávnostný galavečer odohrá tentokrát práve na Slovensku.

5 kategórií a 1 špeciálna cena

Mottom tohtoročnej súťaže Life Challenge 2018 je „Štruktúra podporuje dizajn. Popri kategóriách, ktorými sú Rodinný dom, Bytový dom, Nebytová stavba, a kategóriách Zateplený objekt a Renovácia historických objektov dostane aj v tomto roku zvláštnu cenu v špeciálnej kategórii Štruktúra podporuje dizajn objekt s mimoriadnou fasádnou štruktúrou.

Poznáme nominácie

Súťaž Life Challenge 2018 sa dostáva do svojej záverečnej fázy. O titul európskej Fasády roka 2018 sa uchádzalo celkom 325 objektov z 26 krajín. Medzinárodná 12-členná porota vybrala na shortlist súťaže 36 finalistov, medzi ktorými získalo Slovensko 3 nominácie.V kategórii Bytový dom Nové Terasy II Košice od architektov Vallo Sadovsky Architects, v kategórii Nebytová stavba administratívna budova Interpharm Bratislava z ateliéru ALEXY&ALEXY, a v kategórii Štruktúra podporuje dizajn Vináreň & Penzión Château Rúbaň z architektonického ateliéru GRAPHITE.

Nové Terasy II, foto: Tomáš Manina


 
Interpharm, foto: Soňa SadloňováChateau Rúbaň, foto: Zoltán Bartal


 
Váš názor je tiež dôležitý!
Popri odbornej porote chce spoločnosť Baumit poznať aj váš názor a vďaka nemu udeliť Cenu verejnosti 2018. Ak ste sa rozhodli zaregistrovať do online hlasovania, budete automaticky zaradení do súťaže. Výherca – vybraný náhodným generátorom čísel – vyhrá účasť pre 2 osoby na slávnostnom galavečere spojenom s odovzdávaním ocenení Life Challege Award 2018, vrátane slávnostnej večere dňa 14. júna 2018 v bratislavskej Redute. V cene sú zahrnuté aj letenka a ubytovanie na 2 noci pre 2 osoby v peknom 4-hviezdičkovom hoteli v Bratislave. Výherca bude informovaný prostredníctvom e-mailu.

Využite svoju šancu! Verejné hlasovanie končí 3. mája 2018 o 12.00 hod.
Všetky informácie o súťaži Life Challenge 2018, o prihlásených objektoch, fotografie a detaily o porote nájdete na www.lifechallenge.baumit.com!