Skryté zárubne prichádzajú s inovatívnym riešením

 

Skryté zárubne  prichádzajú s inovatívnym riešením   

Klasickým obložkovými zárubniam v posledných rokoch rastie mohutná konkurencia v podobe skrytých zárubní, ktoré najnovšie nielenže ponúkajú riešenie aj pre celosklenené dvere, ale tiež umožňujú otvárať dvere na obe strany zároveň.

 Požiadavkám na vzhľad moderného interiéru v súlade s minimalistickým trendom plne vyhovuje skrytá zárubňa AKTIVE, ktorá necháva naplno vyniknúť dizajn dverného krídla. Technologickým základom skrytej zárubne AKTIVE sú pevné profily z eloxovaného hliníka, ktoré tvoria vnútornú konštrukciu, ktorá je prekrytá povrchovou úpravou steny. Vyrába sa v dvoch prevedeniach - polodrážková AKTIVE 25/15 a bezpolodrážková AKTIVE 40/00. "Kombinácia oboch variantov ponúka ideálne riešenie pre dve susediace dverné krídla v jednej miestnosti s rozdielnou orientáciou otvárania," hovorí Petr Paksi, obchodný riaditeľ spoločnosti J.A.P. Slovakia, výrobca dverových systémov a prémiových dverí. Žiaducu dizajnovú čistotu nenarušujú ani dverné závesy, pretože v zárubni sú usadené skryté 3D nastaviteľné pánty. Skrytú zárubňu AKTIVE možno použiť do murovanej aj SDK priečky s minimálnou dokončenou hrúbkou 100 mm. Šírka čistého priechodu môže byť 600, 700, 800, 900, alebo 1000 mm, výška v štandardnom rozmere 1970 a 2100 mm, alebo atypickom od 1975 až do 3700 mm. Možné je aj prevedenie bez nadpražia, alebo do šikmých podkrovných priestorov.

 

Riešenie pre celosklenené dvere

Bezobložkový dverový priechod je možné teraz realizovať aj v prípade celosklenených dverí, a to vďaka skrytej zárubni AKTIVE GLASS. Tá umožňuje celoskleneným dverám byť v jednej rovine s okolitou priečkou, a to bez viditeľných obložiek. "Až doteraz skryté zárubne neumožňovali zarovnať celosklenené dvere so stenou do jednotnej plochy. Skrytá zárubňa AKTIVE GLASS je určená špeciálne pre jednokrídlové celosklenené dvere s hrúbkou 10 mm, ktoré sa otvárajú z pohľadovej strany smerom k sebe a presne lícujú s povrchom múru. Navyše možno aj tento typ zárubne osadiť tiež bez nadpražia alebo do miestností so zošikmeným stropom, " vysvetľuje Petr Paksi.

Dvere otváravé k sebe i od seba

Špeciálnym variantom skrytej zárubne je zárubňa DUAL, ktorá umožňuje otvárať dvere na obe strany. "Skrytú zárubňu DUAL sme vyvinuli s cieľom prekonať obmedzenia otvárania dverí podľa vopred zvolenej orientácie. Vďaka špeciálnym skrytým pántom sa môže dverné krídlo otvárať do oboch smerov zároveň, teda ako k sebe, tak i od seba, "opisuje Petr Paksi z J.A.P. Slovakia. Zárubňa je navyše opatrená protiplechom, takže dvere možno nielen pevne uzavrieť, ale i zamknúť.

skrytá zárubňa DUAL umožňuje dvernému krídlu otvárať sa na obe strany

 

Skrytými zárubňami možno opatriť nielen dvere otočné, ale vďaka bezobložkovým stavebným púzdram aj dvere posuvné. Jednotný dizajn interiéru je tak možné zachovať aj pri kombinácii oboch typov otvárania dverného krídla.

Viac informácií na www.jap.sk.