Vyhrajte rekonštrukciu rodinného domu

VELUX zrekonštruuje váš dom tak, aby ste bývali komfortne i zdravo.

Bývate v starom, tmavom a nezdravom dome? Súťaž Rekonštrukcia pre zdravé bývanie vám ponúka riešenie. VELUX totiž hľadá pre svoj projekt RenovActive rodinu, ktorá túži zdravo bývať vo svojom vlastnom dome. Prihláste svoj dom a vyhrajte ukážkovú rekonštrukciu. Vďaka tejto premene budete bývať zdravo a zároveň sa zväčší aj váš životný priestor.

Spoločnosť hľadá typickú stavbu zo 70. rokov 20. storočia – ide o tzv. štvorcový rodinný dom, ktorý by mal byť v pôvodnom stave. „Rozhodli sme sa pre tento typ domu z jedného dôvodu – na Slovensku patrí medzi najrozšírenejšie. Možno ho nájsť v akejkoľvek slovenskej obci. Princípy, ktoré použijeme pri jeho rekonštrukcii tak budú aplikovateľné kdekoľvek na Slovensku,“ vysvetľuje architektka spoločnosti VELUX, Klára Bukolská.

Firma však hľadá nielen vhodný dom, ale aj rodinu. Obyvatelia domu by mali mať snahu žiť zdravo, energeticky úsporne a v rekonštrukcii by mali vidieť potenciál pre väčší a kvalitnejší životný priestor. Víťazný dom sa stane vzorovým príkladom, ako možno dosiahnuť vysokokvalitné vnútorné prostredie prostredníctvom rekonštrukcie – a navyše za rozumné peniaze. „Veríme, že v rodine, ktorej bude dom patriť, nájdeme aj budúcich ambasádorov projektu RenovActive,“ dopĺňa Klára Bukolská.

Prihlasovanie prebieha od 20. mája do 20. júna 2017 na webovej podstránke spoločnosti VELUX – www.velux.sk/renovactive. Stačí vyplniť registračný formulár, priložiť fotografie aktuálneho stavu domu a napísať niekoľko viet o rodine, ktorá v dome žije. Priložiť môžete aj pôdorys domu. 

Na základe rozhodnutia odbornej poroty spoločnosť VELUX rozhodne o víťaznom dome a rodine. Na vlastné náklady vyhlási architektonickú súťaž a v súlade s víťazným architektonickým návrhom zabezpečí rekonštrukciu domu.

Čo je cieľom slovenského projektu RenovActive? Projekt má ukázať širokej verejnosti – nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí – že aj v starých budovách možno zabezpečiť moderné a zdravé vnútorné prostredie. To by malo zároveň poskytovať komfort a energeticky úsporné bývanie. Rekonštrukcia víťazného domu má slúžiť ako príkladné riešenie obnovy starnúceho bytového fondu na Slovensku.

www.velux.sk

www.velux.sk/renovactive